Sport

Ballkani zyrtarizon dy super transferime

Skuadra e Ballkanit ka zyrtarizuar dy super transferime, shkruan BlicMedia.

Bëhet fjalë për Mevlan Zekën i cili erdhi nga Feronikeli dhe portieri  Kenan Haxhihamza i cili erdhi nga Gjilani.

Ky është njoftimi i klubit.

Të dashur tifoz ,

Mevlan Zeka dhe Kenan Haxhihamza nga sot janë pjesë e FC Ballkanit

Sulmuesi Mevlan Zeka dhe Portieri Kenan Haxhihamza jan ardhja më e re tek FC Ballkani .
Sot nënshkruam kontratën 2 vjeqare me Zekën dhe për 3 vite me Haxhihamzën për të vazhduar karrierën në klubin tonë.

Mevlan Zeka së fundmi ishte pjesë e KF Feronikelit ,

Kenan Haxhihamza së fundmi ishte pjesë e SC Gjilanit

Të dyve i dëshirojmë mirëseardhje dhe bashkëpunim të mirëfilltë me klubin tonë.

Na priftë e mbara Suharekë 🙏

Postime të ngjajshme
Sport

Korab Hasani vazhdon edhe për një vit me Arbërinë

Sport

Ekskluzive: Baftiu ka arritur marrëveshje me klubin evropian

Sport

Feronikeli nuk ndalet, prezanton Ilir Avdylin

Sport

Kjo është lista e futbollistëve të Dritës që do të luajnë në Evropë