Sport

Ballkani superfavorit, Llapi me statistika të tmerrshme udhëton drejt Suharekës

Java e 13-të e Superligës së Kosovës në futboll mbyllet sot me dy superndeshje.

Padyshim vëmendja do të jetë në Suharekë ku lideri i tabelës, Ballkanin ballafaqohet me Llapin, shkruan “Zeri.info”.

Për të dyja skuadrat pikët kanë shumë të nevojshme. Ballkani lufton për fitore për ta mbajtur kreun e tabelës, derisa Llapi medoemos i duhen pikët për t’i ikur fundit të tabelës.

Ballkani duket superfavorit dhe për këtë flasin edhe statistikat që janë krejtësisht në favor të saj.

Skuadra e Tahir Batatinës në 5 ndeshjet e fundit nuk ka asnjë fitore ndaj Ballkanit. Ka dy humbje dhe tri barazime dhe edhe sot do ta ketë shumë të vështirë ta thyej këtë ecuri.

Kjo ndeshje nis nga ora 13:30, derisa statistikat në pesë përballjet e fundit të tyre i shihni më poshtë

Postime të ngjajshme
Sport

Po bënë historinë me Ballkanin, Mirlind Daku tregon çelësin e suksesit

Sport

Zyrtare: Finalja e kompeticionit të madh evropian do të zhvillohet në 'Air Albania'

Sport

Pele shkruan postim zemërthyes një javë pas vdekjes së Maradonës

Sport

Kundërshtarët jo se jo, por as në stërvitje nuk po mundin ta ndalin Almir Kryeziun