Sport

Ballkani sot zhvillon ndeshje miqësore me skuadrën e Ligës së Parë

Skuadrat kosovare po përgatiten gjatë pushimit të ndeshjeve të Kombëtareve.

Ballkani gjatë ditës së sotme do të zhvillojë miqësoren në udhëtim te skuadra e Ligës së Parë, Istogu, shkruan Gazeta Olle.

Kjo ndeshje testuese do të luhet në stadiumin “Demush Mavraj”, me fillim nga ora 14:00.

Suharekasit po kalojnë në formë fantastike, ku pas 13 xhirove gjenden në krye të Superligës, me 24 pikë të mbledhura.

Në anën tjetër, Istogu nuk e ka filluar si duhet edicionin e ri në Ligën e Parë. Bardhekaltrit gjenden në pozitën e tetë të Grupit A, me 12 pikë të tubuara pas 12 javësh.

Postime të ngjajshme
Sport

17 futbollistë rezultojnë pozitiv me Covid, skuadra portugeze futet në fushë me nëntë lojtarë

Sport

Mbyllet pa gola pjesa e parë mes Villarreal dhe Barcelonës, por Depay humbet një shans të artë

Sport

Formacionet zyrtare: Villarreal - Barcelona

Sport

Vushtrria kampion vjeshtor në prag të 100 vjetorit të klubit, ja si e festuan fitoren e sotme