Sport

Ballkani sot zhvillon miqësoren e fundit para rikthimit në Kosovë

Njëra ndër skuadrat më të organizuara në Kosovë, FC Ballkani, është duke kryer stërvitje përgatitore në Turqi për edicionin e ri në Superligën e Kosovës në futboll.

Gjatë ditës së sotme ata do të zhvillojnë edhe një ndeshje miqësore, ku do të luajnë përballë ekipit të Kırşehirspor.

“Ky është edhe testi i fundit miqësor në Kayseri teksa nesër ekipi do të rikthehet në Suharekë dhe do të vijojë me përgatitjet”, ka shkruar në facebook klubi nga Suhareka.

Për fund, Ballkani ka falënderuar të gjithë stafin e hotelit dhe organizativ për mikpritjen që i kanë bërë klubit në Kayseri.

Postime të ngjajshme
Sport

Pas ndeshjes me Lazion, Mourinho fjaloset me gazetarë dhe e braktis konferencën

Sport

Ylli i Serie A shënon gol të mrekullueshëm me shishe të ujit në dorë

Sport

Dueli i zjarrtë në Champions, PSG – Man City: Guardiola ka disa fjalë për Messin

Sport

Joshua u dërgua në spital menjëherë pas humbjes ndaj Usyk