Sport

Ballkani skuadra më e vlefshme në Kosovë, ja sa kushtojnë tani Daku, Baftiu dhe Thaqi

Transfermarkt ka bërë rivlerësimin e futbollistëve të Superligës së Kosovës në futboll, shkruan Gazeta Olle.

Gati të gjithë futbollistët e Superligës së Kosovës kanë pasur ndryshime në vlerën e tyre.

Ndër skuadrat që ka përfituar më së shumti nga ky rivlerësim është Ballkani.

Suharekasit tashmë janë skuadra me vlerën më të madhe në Kosovë.

Vlera totale e futbollistëve të skuadrës “portokallinjë” është 4,23 milionë euro, apo rreth 500 mijë më shumë se Drita e pozitës së dytë.

Armend Thaqi, Blendi Baftiu dhe Mirlind Daku janë tashmë lojtarët më të shtrenjtë të kësaj skuadre.

Secili prej tyre ka vlerën 350 mijë euro.

Korenica, Gripshi dhe Kuq qëndrojnë menjëher pas tyre me vlerë 325 mijë euro.

Postime të ngjajshme
Sport

Kjo është treshja e gjyqtarëve që do të referojnë ndeshjen e Superkupës

Sport

Drita – FC Prishtina, formacionet zyrtare

Sport

SUPERKUPA LIVE: Prishtina – Drita

Sport

Ballkani përballet me gjigantin ukrainas në Antalia