Sport

Ballkani publikon vendimin për Luljanovic, Disiplina e fali për një ndeshje!

Ballkani ka triumfuar ndaj Feronikelit dhe ka marrë kreun e klasifikimit në Superligë.

Suharekasit vendosën ta nisnin ndeshjen me ‘gardiani ‘ Damir Luljanovic nga minuta e parë, pasi që Apeli i kishte hequr dënimin prej një ndeshje, shkruan Gazetasheshi.com

Megjithatë vendimi nuk është publikuar nga Federata e Futbollit e Kosovës, ani pse Komisioni Disiplinor ka mbajtur tri mbledhje radhazi për ti shqyrtuar çështjet e tjera.

Gazeta “Sheshi” ka siguruar vendimin dhe për hir të korrktësisë ka vendosur ta publikojë atë.

Ballkani nuk pritet të jetë në siklet, pasi që ndodhet në rregull me dokumentacion.

FFK megjithëse nuk ka publikuar asnjë vendjm, ajo tashmë prej kohësh i’a kishte dërguar klubit nga Suhareka.

Postime të ngjajshme
Sport

Zyrtare: Suad Sahiti transferohet në Kroaci

Sport

Ndryshime edhe në futbollin e femrave, Afërdita Fazlija largohet nga posti i trajneres së Kosovës

Sport

Formacionet e mundshme: Liverpool – Chelsea

Sport

Momenti kur harkimi i Valon Berishës ia sjell tri pikës Reimsit