Sport

Ballkani njofton se Kosova i ka ftuar pesë futbollistë të tyre për ndeshjet e qershorit

Përfaqësuesja e Kosovës do t’i zhvillojë katër ndeshje në muajin qershor.

Fillimisht Dardanët do të luajnë ndaj San Marinos dhe Maltës, pastaj do të organizohet në kamp në Turqi ku zhvillohen dy ndeshje të tjera.

Kosova do të luaj ndaj Guinesë dhe Gambisë në tokën turke.

E për këtë takim janë ftuar pesë futbollistë të Ballkanit pasi ka qenëklubi suharekas që ka njoftuar një gjë të tillë.

Armend Thaqi, Bajram Jashanica, Blend Baftiu, Arbër Hoxha dhe Mirlind Daku janë ftuar nga Ballkani.

Postime të ngjajshme
Sport

Batatina: Luanët do ta përfaqësojnë jo vetëm Llapin por edhe shtetin e Kosovës në arenën ndërkombëtare

Sport

Esat Mala transferohet në Superligën e Turqisë, ja sa ka fituar Partizani nga largimi i tij

Sport

Prishtina testohet për COVID-19, e merr një lajm të mirë para finales së nesërme

Sport

Momenti kur bashkëlojtarët ia prishin gjumin Messit për ta uruar për ditëlindje