Sport

Ballkani – Kek-u: Ky është rezultati përfundimtar i ndeshjes

FC Ballkani ka arritur që të fitojë me rezultat 6-0 ndeshjen miqësore ndaj FC Kek-ut.

Meriton Korenica, Albin Berisha, Mevlan Zeka, Malsor Ajeti, Nzmi Gripshi dhe Liridon Emërllahu shënuan të gjithë nga një gol në këtë takim për t’i dhënë një fitore bindëse skuadrës nga Suhareka, shkruan Gazetasheshi.com

Trajneri i klubit, Bekim Isufi, po tregon paraqitje të mira me ekipin e tij dhe duket të jetë i gatshëm për Superligën.

Ndeshja hapëse e “Portokallinjëve” në elitën e futbollit të Kosovës do të jetë ndaj Dukagjinit, më 21 gusht.

Postime të ngjajshme
Sport

Pas ndeshjes me Lazion, Mourinho fjaloset me gazetarë dhe e braktis konferencën

Sport

Ylli i Serie A shënon gol të mrekullueshëm me shishe të ujit në dorë

Sport

Dueli i zjarrtë në Champions, PSG – Man City: Guardiola ka disa fjalë për Messin

Sport

Joshua u dërgua në spital menjëherë pas humbjes ndaj Usyk