Sport

Ballkani – Drita, kryesfida e javës së shtatë në Superligën e Kosovës

Sot ka përfunduar java e gjashtë në IPKO Superligën e Kosovës në futboll, shkruan Insporti.

Në orarin e ditës së sotme ishin dy ndeshje, derbi i Anamoravës dhe takimi mes Trepçës 89 dhe Feronikelit, të dy këto ndeshje që përfunduan me barazim.

Superliga e Kosovës vazhdon xhiron e shtatë me takimet në mesjavë, ku vëmendja bie tek takimi i dy skuadrave më të mira në Ligë, Ballkanit dhe Dritës.

Ndeshje interesant pritet të jetë edhe në Drenas, ku skuadra e Duros do ta pres ekipin e Prishtinës.Orari i plotë i xhiros së shtatë:

E marte, ora 14:00

Besa – Llapi
Drenica – Arbëria
E mërkure, ora 14:00
Ballkani – Drita
Feronikeli – Prishtina
Gjilani – Trepça ‘89

Postime të ngjajshme
Sport

Lista e golashënuesëve më të mirë pas javës së shtatë

Sport

Zekirija Ramadani pa “doreza”: Si e vlerëson punën te FC Prishtina, pse nuk foli me Dallkun për skuadrën dhe kush janë dy yjet e skuadrës me të cilët është i pakënaqur?

Sport

Formacionet e mundshme: Celtic – Milan

Sport

Flet Arbnor Morina: Tregon pse Arbëria po ka rezultate kaq të mira dhe cilat janë synimet