Sport

Ballkani dhe Drenica përballen në Durrës, ky është rezultati i miqësores

Ballkani dhe Drenica janë përballur sërish në vetë brenda pak ditësh. Mirëpo, për dallim nga takimi i javës së shkuar kur dy skuadrat u takuan në kuadër të javës së pestë të Superligës, tashmë dy ekipet zhvilluan një ndeshje miqësore në Durrës, shkruan Gazetasheshi.com.

Dy skuadrat kishin marrë rrugë drejt Durrësit për të zhvilluar një mini-fazë përgatitore për të shfrytëzuar pushimin dhjetë ditor nga kampionati.

Ndeshjen e triumfoi sërish Ballkani, mirëpo këtë herë me vetëm një gol dallim, pasi që ndeshja përfundoi 1-0.

Takimi i luajtur në “Kompleksin Olympic”, teksa të dy trajnerët inkuadruan në lojë të gjithë futbollistët në dispozicion teksa të dy skuadrat ishin të kënaqura me lojën e zhvilluar.

Postime të ngjajshme
Sport

Djali i Kujtim Shalës vazhdon me formën e mirë, shënon në Gjermani

Sport

Ballkani nuk di për humbje në Suharekë që 550 ditë, ja cila skuadër e mposhti e fundit

Sport

Juventus – Barcelona: Publikohen formacionet zyrtare të ndeshjes më të zjarrtë të mbrëmjes në Ligën e Kampionëve

Sport

Brugge - Lazio: Publikohen formacionet zyrtare, ky është vendimi për Vedat Muriqin