Sport

Baliqi: Këto skuadra janë duke i munguar futbollit elitar kosovarë

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Katër tituj kampion këtë edicion janë zhvendosur në Ligën e Parë. Ekipe me renome në futbollin kosovar si Trepça, Besa, Vëllaznimi dhe Liria do të luftojnë deri në fund për dy vendet që mundësojnë rikthimin në kampionatin elitar, shkruan Gazetasheshi.com.

Pikërisht mungesa e këtyre katër skuadrave po cilësohet si një humbje e madhe për futbollin kosovar.

Ish-futbollisti i njohur mitrovicas, tashmë i cili po e ushtron ‘zejen’ e trajnerit Emin Baliqi ka folur në emisionin “90 Plus” për mungesën e madhe të këtyre klubeve në futbollin kosovar.

“Trepça, Besa, Vëllaznimi dhe Liria po i mungojnë sot futbollit të Kosovës”, vlerësoi ai.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv