Lajme

Bajqinovci thotë se LDK dhe PDK do të bëjnë koalicion pas kësaj date

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci, thotë se Lidhja Demokratike e Kosovës do të bëj koalicion me Partinë Demokratike, pas zgjedhjeve të 29 Nëntorit në Podujevë, shkruan Gazeta Blic.Bajqinovci një gjë të tillë e tha në një shkrim në Facebook.

“Koalicioni në nivelin qendror mes LDK-së dhe PDK-së do të kristalizohet menjëherë pas zgjedhjeve në komunën e Podujevës”, ka shkruar Bajqinovci.

Zgjedhjet në Podujevë do të mbahen me 29 Nëntor.Për të parin e Podujevës, kandidojnë, Nexhmi Rudari nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Shpejtim Bulliqi nga Lëvizja Vetëvendosje dhe Naim Fetahu nga Partia Demokratike e Kosovës.

Postime të ngjajshme
Lajme

Ia kritikoi vajzën, Gani Geci i reagon Kryeziut: Me ty merrëm unë

Lajme

Lajm i mirë për 7 komunat e Kosovës, futen në zonën e gjelbër!

Lajme

Hoti njofton se kur do të hapet sistemi online për tërheqjen e 10%

Lajme

Biznesi i Haxhi Avdylit përfiton subvencione nga VV’ja në Prizren