LajmeSport

Babai i Granit Xhakës, pjesë e Konventës Zgjedhore të PDK-së

Partia Demokratike e Kosovës po mbaj mbledhjen e Konventës së jashtëzakonshme për zgjedhjen e kryetarit të ri të kësaj partie.

Në këtë Konventë po marrin pjesë shumë delegatë dhe anëtar e kryesues të PDK-së të cilët presin që të zgjidhet kryetari i ri e që si kandidat të vetëm e kanë Memli Kransiqin

.Pa dyshim që edhe deputeti Bekim Haxhiu është prezent në këtë mbledhje i cili shihet përkrahë Ragip Xhakes, babai i Granit Xhakës delegat nga diaspora i cili ishte pjesë e FFK -së dhe përkrahës i madh i sportit.

Së shpejti pritet të filloj edhe pjesa e dytë e mbledhjes së Konventës së 10-të. /reporteri.net

Postime të ngjajshme
Sport

Zyrtare: Rahoveci prezanton përforcimin e ri i cili vjen nga Llapi

Sport

Zyrtare: Futbollisti shqiptar largohet nga Prishtina

LajmeShow Bizz

Lola Haradinaj tregon se si hoqi dorë nga muzika dhe arsyeja ishte Dauti

Sport

Muriqi flet rreth së ardhmes së tij