Lajme

Azmin: Politika e zgjuar e bujqësisë mund të modernizojë peizazhin bujqësor

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

KUALA LUMPUR: Qeveria do të shpallë një politikë të re për bujqësinë e zgjuar në të ardhmen e afërt, thotë Ministri i Punëve të Jashtme dhe Ekonomike në Malajzi Datuk Seri Azmin Ali.

“Ministria tani është në bisedime me disa institucione financiare në lidhje me financimin me interes minimal për pronarët e vegjël të përfshirë në bujqësi të zgjuar.

“Por, ne kemi nevojë që njerëzit të aftësohen për këtë sektor,” tha Azmin pasi morri pjesë në kategorinë 5 km larg Kongresit Botëror të Stacionit 2019 në Dataran Merdeka.

Ai ngriti flamurin e më shumë se 7000 pjesëmarrësve.

Vrapimi u mbajt në bashkëpunim me Kongresin e 62-të Ndërkombëtar të Institutit të Statistikave, (ISI WSC 2019) i cili po mbahet për herë të parë në Malajzi në Qendrën e Konventave të Kuala Lumpur, nga sot deri në 23 gusht – – BERNAMA

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat