Sport

Azem Bejta largohet nga Malisheva vetëm pas një jave qëndrimi aty

Një situatë interesante e ka përcjellë mbrojtësin drenicas, Azem Bejta.

Javën e kaluar klubi i Malishevës e prezantoi atë si përforcim të ri të skuadrës për sezonin e ardhshëm por pas vetëm një jave ai është larguar nga aty, shkruan Demokracia.com.

Lajmin e ka dhënë vet futbollisti përmes një postimi në Facebook.

“Nga sot dua ti njoftoj të gjitha shtresat e sportit në Kosovë se unë Azem Bejta me pëlqim të dyanshëm shkëputa marrëveshjen me FC Malishevën të bërë pak ditë me parë, falënderoj trajnerin Arsim Thaqi, kryesine dhe në veçanti tifozët e klubit për mikpritjen që me bën”, ka shkruar Bejta.

Postime të ngjajshme
Sport

Eksperti i jep shpresë Eriksenit: Mund të luajë me një kusht

Sport

Astrit Selmani, i pari që e realizon “hat-trick” në Conference Leauge

Sport

“Bombardon” përsëri Muriqi, realizon gol të bukur në miqësore me Lazion

Sport

EKSKLUZIVE: Agon Llugiqi bëhet me ekip të ri