Sport

Avni Shala ka një porosi për kryetarët e klubeve tē Superligës

Izair Emini, futbollist i Dritës, ka dalë pozitiv në COVID19, duke u bërë futbollisti i parë në Superligën e Kosovës që preket nga ky virus, shkruan BlicMedia.

E për këtë dhe fillimin e kampionatit ka reaguar ish futbollisti i njohur Avni Shala.

“Ju lutem të gjith kryetarve të klubeve tē Superligës të mendoni edhe të uleni të gjith në tavolin duke ruajtur distancen dhe të mendoni mirë e mirë edhe një herë për rifillim të kampionatit, edhe ju kisha lutur që pa teste mos filloni.  Ju e ndēgjuat intervistën e futbollistit të Dritës ai tha qē nuk ka ndie kurfar simptoma dhe ka stërvit pa problem, por në test ka dal pozitiv, andaj së paku bile nënshtrojuni testeve para se me fillu.
Shendeti mbi të gjitha”, ka shkruajtur Shala në rrjetet sociale. /BlicMdia.net

Postime të ngjajshme
Sport

Agim Maliqi flet për super ndeshjen, Ballkani - Feronikeli

Sport

Mevlan Zeka për ndeshjen Ballkani - Feronikeli: Le të fiton më i miri

Sport

Kapiteni tregon përparsinë e Ballkanit ndaj Feronikelit

Sport

Gani Sejdiu flet për përballjen, Prishtina - Drenica