Sport

Aventura e Sergio Ramos me Realin ka përfunduar, ja cilat skuadra janë në garë

Sergio Ramos del lojtar i lirë më 1 korrik. Kapiteni ka vendosur të largohet nga Real Madrid, klub pjesë e të cilit është prej vitit 2005.

Rikthimi i Carlo Ancelottit nuk i ka ndryshuar mendjen, teksa nuk ka pranuar propozimin e presidentit Perez për të rinovuar me ulje rroge.

Cadena Cope shkruan se largimi është vendosur dhe 35-vjeçarin do e shohim në një skuadër tjetër sezonin e ardhshëm.

Në garë për shërbimet e tij janë PSG dhe Manchester City. Pochettino dhe Guardiola e cilësojnë një përforcim me vlera në prapavijë.

Sergio Ramos sjell eksperiencë, mentalitet fitoreje dhe gola. Dy klubet po përgatisin ofertat e tyre dhe rroga e kohëzgjatja e kontratës do të jenë dy pika që do të bëjnë diferencën në zgjedhjen e qendërmbrojtësit.

Postime të ngjajshme
Sport

Gjilani gati të “bombardoj”, afër marrëveshjes me mesfushorin e njohur

Sport

Nexhipi flet për transferimet te Ballkani

Sport

Gazetari i ‘The Guardian’: Norwich ka transferuar lojtarin më të mirë kosovar

Sport

Lojëra interesante dhe emocione të mëdha dhurojnë fëmijët në garat e “Play-Off-it Nacional”