Lajme

Avdullah Hoti sot do të takohet me përpunuesit e qumështit

Pas paralajmërimeve për protestë, kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti sot do të takohet me përpunuesit e qumështit.

Takimi mes kryeministrit Hoti dhe përpunuesve të qumështit do të mbahet në ora 09:00.

E përpunuesit e qumështit kanë paralajmëruar protestën që pritet të mbahet sot, kjo për shkak pakënaqësive dhe injorimit të kërkesave të tyre për larimin e produkteve me vaj palme.

Në njoftimin e tyre, qumështarët e Kosovës thonë se do të parakalojnë me cisterna të qumështit nga parkingu i Pallatit të Rinisë, nëpër rrugën “Garibaldi”, përskaj Katedrales, te Mensa e Studentëve e deri tek objekti i Qeverisë së Kosovës

Postime të ngjajshme
Lajme

Gjuajtje me armë në Prishtinë, policia del në vendin e ngjarjes

Lajme

Nuri Seferi nuk qëndron as dy minuta në ring, mundet nga boksieri rus

Lajme

“Isha i fshatit, katunar i Marevcit”, Pacolli rrëfehet edhe për dashurinë e tij të parë

Lajme

Pacolli flet për milionin e parë dhe tregon sa para mban zakonisht në xhep