Lajme

Autobusi përplas “Supermanin”

Një komedian i veshur si Superman u përplas nga një autobus pasi po përpiqej të tregonte se kishte forcën e mjaftueshme për të ndalur një mjet në lëvizje.

Luiz Ribeiro de Andrade, i cili mban nofkën Superman, ishte veshur nga koka te këmbët me uniformën e personazhit të famshëm dhe po regjistronte veten me celular duke u përpjekur që të ndalonte autobusin me vetëm njërën dorë.

https://video.gjirafa.com/640×360-mp4-6705523669174303930-mp4

Videoja tregon 35-vjeçarin që po qëndron në mes të rrugës, ndërkohë që një autobus po vjen me shpejtësi drejt tij. Autobusi nuk ndalon plotësisht, duke e goditur komedianin, i cili gjithsesi nuk bie në tokë.

Edhe pse i habitur nga fakti që shoferi e goditi, Luiz tha: “E patë vetë që jam i hekurt”.

Të nesërmen, komediani u shpreh se e ruajti Zoti: “Nuk e llogarita mirë distancën. Më ruajti Zoti sepse mund ta kisha pësuar keq. Fatmirësisht nuk pata pasoja”.

Postime të ngjajshme
Lajme

Tre të lënduar pas rrokullisjes së një veture në autostradën “Arbën Xhaferi”

Lajme

Agim Veliu me akuza të rënda ndaj Abdixhikut pasi e shkarkoi

Lajme

Kjo është lista e emrave të personave që duhet të paraqiten për t’u vaksinuar nesër te salla ‘1 Tetori’

Lajme

U kthye në Kosovë pas 29 vjetësh, mërgimtari pritet në Aeroport me surle e tupanë