Sport

Astrit Selmani, i pari që e realizon “hat-trick” në Conference Leauge

Futbollisti kosovar, Astrit Selmani, që luan për skuadren Hammarby, do të shkruhet në historinë e Conferece Leauge, si golashënuesi i parë që ka arritur të realizojë hat-trick apo tre golësh në garën me të re të cilin e ka formuar këtë vit UEFA.

Selmani shënoi në minutat 55’, 64, dhe 87’ duke udhëhequr ekipin suedez, në fitoren përballë Mariborit 3-1.24 vjeçari te skuadra e Hammarby u transferua në dhjetorin e vitit 2020 dhe arriti që ta fitojë kupën e Suedisë në sezonin e kaluar.

Astrit Selmani gjat muajit mars u ftua edhe te Kombëtarja e Kosovës, por për shkak të infektimit me COVID-19 nuk arriti të grumbullohet me ekipin.

Postime të ngjajshme
Sport

Ahmeti tregon kur do të hapet stadiumi i ri në Lipjan, Rizani e kundërshton atë fuqishëm

Sport

Ndodh edhe kjo: Është 60 vjeç, zëvendëspresident, i kërkuar nga Interpoli dhe debuton në futbollin profesionist

Sport

Plotë ndryshime, ky pritet të jetë formacioni i Realit ndaj Mallorcas

LajmeSport

Ideja interesante e Përparim Ramës për stadiumin “Fadil Vokrri”