Sport

Aston Villa merr vendimin e madh për Rashicën!

Milot Rashica ende nuk ka vendosur për të ardhmen e tij edhe pse shumë skuadra ishin në kërkim të sulmuesit kosovar.

Rashica ende po stërvitet me Werderi, ndërsa nga ana tjetër klubet e interesuara për të po e zbehin mundësin e transferimit për sulmuesin tonë, shkruan IndeksOnline

Sipas gazetës zvicerane “Blicpunkt”, skuadra e RB Leipzig dhe Aston Villa janë tërhequr përfundimisht nga mundësia për të firmos me Rashicën, kjo pasi skuadra e Werderit i ka vendosur çmim të lartë kosovarit.

“Nuk ka asgjë të re”, tha drejtori sportiv Frank Baumann të enjten në konferencën për shtyp në takimin ndaj Schalke.

Por, nuk duhet humbur shpresat, pasi afati kalimtar i transferimeve është deri me 5 tetor, dhe shumë skuadra kanë mundësi që ende të paraqesin oferat për Rashicën.

Postime të ngjajshme
Sport

E vendos në shitje medaljen e finales më të “çmendur” të Ligës së Kampionëve, për të paguar borxhet

Sport

Legjenda e Prishtinës lavdëron rivalin për titull, ka fjalë të mëdha për ta

Sport

Reagon Trepça ’89: Na u anulua një gol i rregullt në ndeshjen ndaj Gjilanit

Sport

Nga sulmi në mbrojtje, pikat e dobëta të Realit në “El Clasico”