Sport

Asistimi i bukur i Xherdan Shaqirit për Mo Salah meriton të shikohet shumë herë

Liverpooli është kualifikuar në fazën tjetër të Kupës FA.

Skuadra e Jurgen Klopp është përballur sonte me Aston Villën në “Villa Park”, shkruan “Zeri.info”.

Ndeshja e fazës 1/32 i takoi “Të Kuqëve” me rezultat bindës, 1:4.

Në këtë ndeshje, Xherdan Shaqiri për Liverpoolin u inkuadrua në minutën e 61-të, derisa shkëlqeu më pas me dy asistime.

Shaqiri fillimisht shënoi për Sadio Mane, e më pas edhe për Mohamed Salah.

Por, natyrisht, asistimi për egjiptianin ishte më i bukur dhe mund ta shikoni në videon e mëposhtme.

 

Postime të ngjajshme
Sport

Burreli i Samuel Nikajt triumfon pastër ndaj 2 Korrikut në Durrës

Sport

Kosova pritet të luajë miqësore me njërën nga këto tre shtete evropiane

Sport

Rahoveci prezanton gjashtë përforcimet e merkatos së janarit!

Sport

Zyrtare: Ish-futbollisti i Tottenhamit nënshkruan me klubin shqiptar