Sport

Asistimi fantastik nga Mërgim Berisha për Mesut Ozilin

Fenerbahce ka marr një fitore në shtëpi ndaj Giresunspor me rezultat 2-1 në kuadër të javës së gjashtë të Superligës së Turqisë.

Ferdi Kadioglu shënoi golin e parë për Fenerbahcen që në fillim të ndeshjes.

Në fundin e pjesës së parë Ibrahima Balde humbi një penalti për Giresunsporin.

Mërgim Berisha u fut për Fenerbahcen në lojë në minutën e 60-të, duke lënë shenjë menjëherë pas disa minutash.

Në minutën e 64-të, ai vodhi një top në sulm, duke asistuat te Mesut Ozil i cili shënoi për 2-0.

Krejt në fund Souleymane Doukara shënoi për 2-1.

Fenerbahce me këtë fitore ngjitet në vendin e katërt me 13 pikë, një më pak se Besiktas dhe Trabzonspor që janë në krye me një pikë më shumë.

Postime të ngjajshme
Sport

Zhegrova reagon pasi i siguroi fitoren Baselit me supergol në “frymën e fundit”

Sport

Prishtina 1-2 Llapi, golat dhe rastet nga ndeshja e zhvilluar sot në ''Fadil Vokrri''

Sport

Golashënuesit më të mirë pas fazës së parë në Superligë

Sport

Broja bën heroin, sulmuesi shqiptar ia siguron fitoren e parë Southamptonit