Lajme

Ashpërsimi i masave të reja: Kolona deri në 5 kilometra në Morinë, veturat nisin tu bien borive pa pushim

Ashpërsimi i masave të reja nga Qeveria e Kosovës ka tollovitur pikën kufitarë në Morinë, ku shumica e kosovarëve tashmë janë duke u kthyer nga bregdeti shqiptar.

Gazeta Insajderi ka siguruar pamje ka vendkalimi kufitar në Vërmice ku shihen kolona të gjata mbi 5 kilometra.

Teksa në shenjë revolte kanë filluar edhe borit nga shoferët.

Qeveria Kurti ka vendosur sot masat e reja ku secili qytetarë që hynë në Kosovë duhet të ketë pasaportën e vaksinës, testin negativ, ose dëshim që e keni kaluar Covid-19.

https://video.gjirafa.com/240644322-522668745486870-2349850279820130923-n-mp4

Postime të ngjajshme
Lajme

‘Amerika merr në dorë komplet situatën’

LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

Lajme

U mbajt mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës, ja për çfarë u diskutua

Lajme

Tragjike: Vetura del nga rruga dhe bie në lumë, një i vdekur dhe dy të lënduar