Sport

Arsim Prepolli për derbin, Gjilani – Drita: Më shumë se një lojë

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Në kuadër të javès së shtatë këtë fundjavë në IPKO Superligën e Kosovës do të zhvillohet super derbi kosovar, Gjilani – Drita.

Për këtë derbi ka folur trajneri dhe analisti i njohur Arsim Prepolli në një prononcim për BlicMedia.

“Derbi lokal, lojë shumë me vler si nga lojtarët por edhe nga skifterat dhe intelektualët më shumë se një lojë për shikuesit. Jeton qyteti për këtë lojë por që është më e mira se nuk ka incidente, kjo e bën edhe më të madhë këtë derbi”, ka thënë Prepolli.

“Loja do jetë shumë e mirë nga të dyja palët kur e dimë që dy ekipet janë kualitative dhe me përforcime të shumta cilësore. Në këtë ndeshje luan rol të madhë trajneri cili është më i menqur e fiton ndeshjen”, ka deklaruar analisti Arsim Prepolli.

Gjilani – Drita luhet ditën e diel. /BlicMedia.net

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv