Sport

Arsenali do t’i largoj këta katër futbollistë të njohur në verë

Drejtuesit e Arsenalit kanë marrë vendim që në fund të këtij edicioni ti largojnë katër futbollistë pas konsultimeve me trajnerin Mikel Arteta.

Sulmuesi Alexandre Lacazette, mbrojtësi David Luiz dhe mesfushorët Lucas Torreira e Matteo Guendouzi pritet të mos jenë pjesë e ekipit londinez për edicionin e ardhshëm.

Mësohet se trajneri Arteta ka bërë me dije se nuk llogarit në asnjërin prej tyre pas këtij sezoni dhe ka sugjeruar largimin e tyre.

Gjithashtu, te Arsenali e konsiderojnë këtë lëvizje si veprim të duhur edhe për të ulur shpenzimet në klub.

Postime të ngjajshme
Sport

Krasniqi flet për golat e tij me Prishtinën: Shpresoj të vazhdojë në këtë mënyrë

Sport

Barcelona vazhdon shkëlqimin, fitore komode në udhëtim te Osasuna

Sport

Juventusi fiton ndaj Lazios

Sport

Selmani reagon pas rastit të dyshimtë në ndeshje ndaj Prishtinës