Sport

Arsenal – Tottenham: Formacionet e mundshme

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Sot do të luhet derbi i Londrës veriore, ndërmjet Arsenal dhe Tottenham Hotspur.

Të dy skuadrat do të futen në këtë takim me disa probleme me lëndimet, por edhe në krizë të rezultateve, pasi kanë pësuar humbje.

Rëndësia e këtij takimi si gjithmonë është shumë e madhe, prandaj edhe trajnerët janë në presion të madh.

Arsenal pritet të luajë më ofensiv, në kërkim të tri pikëve, kështu që parashikohet se ata do të startojnë me një 4-3-3 që sheh në front Aubameyang – Lacazette – Pepe, por që mund të interpretohet edhe si 4-2-3-1.

Tottenham në anën tjetër pritet të startojë me një 4-2-3-1. Më poshtë lajmi.net ua përcjell të dy skemat e mundshme.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv