Sport

Arsenal eleminon Liverpoolin nga Carabao Cup

Liverpool dhe Arsenal kanë caktuar fituesin vetëm pas penalltive.

Në kuadër të Carabao Cup, Liverpool dhe Arsenal kanë dhuruar 90 minuta pa gola.

Në një ndeshje ku pati disa raste shënime, Bernd Leno ishte në mesin e lojtarëve më në disponim për lojë.

Pasi përfunduan 90 minutat e rregullta, fati i takimit shkoi në lotarinë e penalltive.

Në ekzekutimin e penalltive më të saktë ishin skuadra e Arsenal.

Arsenal gabuan të parët, kur Elneny huqi penalltinë e tretë, por menjëherë pas tij gaboi Divock Origi.

Skuadrat shkuan deri në penalltitë e gjashta, kur aty gaboi edhe Wilson, duke i dhënë kështu mundësinë Willock që të kualifikonte skuadrën e tij në fazën tejtër të Carabao Cup.

Postime të ngjajshme
Sport

Ballkani – Prishtina, bastoret favorizojnë këtë skuadër

Sport

“Tyson shqiptar” të shtunën bokson në Rusi, do të përballet me ish-kampionin e botës

Sport

Tri ndeshje të Superligës zhvillohen sot, kryendeshja në Suharekë

Sport

Gjilani publikon listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen me Besën, ky lojtar do të mungoj sot