Lajme

Arrihet marrëveshja për koalicion PDK-LDK, në këtë komunë

Partia Demokratike e Kosovës dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë arritur marrëveshje për balotazh në komunën e Klinës.

Këtë për Front Online e ka konfirmuar kryetari i degës së LDK-së në Klinë, Besim Hoti.

Hoti ka thënë se tanimë janë në koalicion dhe në mbështetje të kandidatit, Esat Raci për kryetar të kësaj komune.

Besim Hoti, i cili ishte kandidat i LDK-së për kryetar të komunës, ka thënë se marrëveshja është nënshkruar më 05 nëntor.

Poashtu ai është shprehur optimist edhe për rezultatin e balotazhit.

Related posts
Lajme

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka komentuar deklaratën ironizuese të Shpend Ahmetit, në lidhje me borën

Lajme

Përparim Rama ia ofron Arben Vitisë postin e Drejtorit të Shëndetësisë

Lajme

Kjo është bomba 907 kg që u gjet sonte në Merdare

Lajme

Grushte, shqelma e kapje për flokë: Bëhen “llom” mes vete dy femra në Fushë Kosovë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *