Sport

Arrihet marrëveshja mes Barcelonës dhe Xavit

Gjiganti spanjoll prej kohësh ka nisur kontaktet me Xavin.

Barcelona pak ditë më parë shkarkoi Ronald Koeman nga posti i trajnerit dhe kanë emëruar një trajner të përkohshëm, transmeton lajmi.net.

Stolin e ‘Blaugranëve’ së shpejti pritet ta marrë ish-futbollisti i tyre Xavi Hernandez.

Sipas mediave spanjolle, marrëveshja tashmë është arritur dhe së shpejti drejtuesit e Barçës do të udhëtojnë në Doha për të finalizuar gjithçka.

Xavi shihet si person ideal për ta nxjerrur nga kriza klubin dhe për ta udhëhequr drejt sukseseve të reja pas një revolucioni që ka ndodhur në ekip.

Pritet që brenda pak ditëve marrëveshja të zyrtariziohet.

Related posts
Sport

Barcelona pëson edhe golin e tretë

Sport

Kosovare Asllani shënon gol për Real Madridin në Ligën e Kampionëve të femrave

Sport

Ky pritet të jetë kundërshtari i radhës i Furyt

Sport

Formacionet zyrtare: Bayern Munich – Barcelona

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *