Lajme

Arrestohet një shtetas i Shqipërisë në Gjakovë, i cili planifikonte të vriste dikë

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një person, shtetas i Shqipërisë për veprën penale “Shtytje dhe vrasje e rëndë në tentativë”.

 

Sipas raportit 24 orësh, Policia pas një pune hetimore ka arritur ta identifikoj të njëjtin i cili kishte planifikuar të kryej vrasjen.

I dyshuari është dërguar në mbajtje për 48 orë.

“Gjakovë 28.10.2020 – 10:00. Pas një pune hetimore me datë 28.04.2021 është identifikuar dhe arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar, shtetas i Shqipërisë, nën dyshimin se i njëjti kishte planifikuar të kryej veprën e lartcekur. Në lidhe me rastin është konsultuar prokurori i shtetit me vendim të së cili pas intervistimit i dyshuari është dërguar në mbajtje për 48 orë. Rasti vazhdon të hetohet”, thuhet në njoftim.

Postime të ngjajshme
Lajme

Vdes këmbësori pasi u godit nga një veturë në Prishtinë

Lajme

Ky është parashikimi i motit për ditët e ardhshme

Lajme

Detaje/ Si e plagosi dhëndrri mikun përgjatë kohës sa po udhëtonin bashkë

Lajme

Plagoset një person në Prishtinë, Policia jep detaje për rastin