Lajme

Arrestohet një person për helmimet e ujit në Deçan

Një person është ndaluar për 48 orë në stacionin policor të Pejës.

Dyshohet se i ndaluari në cilësinë e zyrtarit të pylltarisë ka kryer veprën penale “Keqpërdorim i pozitës zyrtare apo autoritetit zyrtar”.

Siç mëson Gazeta Infokus, ndalimi i këtij personi ka të bëj me rastin e helmimit të ujit në Deçan.

Lajmin për ndalimin e këtij të dyshuari e konfirmuar për Infokusin, zëdhënësi i Prokurorisë Themelore në Pejë, Shkodran Nikqi.

Postime të ngjajshme
Lajme

Bëhuni gati për temperatura të larta, parashikimi i motit për sot dhe ditët në vijim

Lajme

Parashikimi i motit për ditën e diel

Lajme

Përveç temperaturave të larta, Kosova në këto ditë do të zhytet edhe me pluhurin saharian

Lajme

Infektologu kosovar tregon se pse po infektohen të vaksinuarit kundër COVID-19