Lajme

Arrestohet Dardan Molliqaj dhe disa aktivistë të PSD-së

Partia Socialdemokrate ka mbajtur sot një aksion pranë ndërtesës “Rilindja”, ku ndodhet stafi i disa ministrive. Pas kësaj proteste raportohet se është arrestuar kreu i kësaj partie, Dardan Molliqaj dhe zyrtarë të tjerë të partisë.

Përmes një komunikate drejtuar mediave, PSD’ja ka bërë me dije se aksioni është mbajtur për të kundështuar taksën prej pesë euro për tiketën ngjitëse, që vjen pas marrëveshjes së Ministrisë së Infrastukturës me kompaninë “Auto Control Kosova”.

“Pse po vendoset tiketa e 5 eurove? Për të formalizuar sa më shumë. Për t’i shtrënguar të gjithë që t’i regjistrojnë makinat. S’ka lidhje që kjo do të mund të bëhej falas ose me 90 centë maksimum. Problemi më i madh është dikund tjetër. Kush nuk i regjistron makinat? Rreth 30% e atyre që i posedojnë. Pse nuk i regjistrojnë? Sepse nuk kanë. Dhe jo rastësisht përqindja e mosregjistrimit të makinave, korespondon me përqindjen e varfërisë në Kosovë”, thuhet në komunikatën e PSD’së.

https://www.facebook.com/watch/?ref=external&v=1521437398212365

Postime të ngjajshme
Lajme

I nxehti ekstrem kufizon punën jashtë, nga ora 12:00 deri në 16:00 kufizohet lëvizja

Lajme

Avdyli e Hamza përplasen keq për Hashim Thaçin

Lajme

COVID-19: A do të ketë masa të reja, flasin nga Ministria

Lajme

Konfirmohet kandidimi i Arben Vitisë për kryetar të Prishtinës