Lajme

Arrestohen dy farmacistë dhe konfiskohen mijëra barna në Deçan

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Policia e Kosovës gjegjësisht Njësia për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit në Pejë së bashku me inspektorët e Ministrisë së Shëndetësisë, kanë kontrolluar dy barnatore në Komunën e Deçanit.

Sipas njoftimit policor, në njërën barnatore janë konfiskuar 378 paketime me lloje të ndryshme të medikamenteve ndërsa në një tjetër 1028 paketime.

Nën dyshimin për përfshirje në veprën penale ‘prodhimi dhe shpërndarja e produkteve të dëmshme mjekësore’, janë arrestuar dy persona, G.H. 62 vjeçar dhe J.P. 33 vjeç. Me urdhër të prokurorit, dy të dyshuarit janë dërguar në mbajtje për 48 orë.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat

Lajme

Jabllanoviq: Nëse dikush mendon se serbët mund të qeverisen me 200 vota, nuk i njeh serbet sa duhet