Sport

Aro Muriq pritet të largohet nga Girona, afër kalimit te skuadra holandeze

Portieri i Përfaqësueses së Kosovës, Arijanet Muriqi pritet të largohet nga skuadra spanjolle, Girona, shkruan “Zeri.info”.

 

Sipas raportimeve që vijnë nga mediat spanjolle, angleze dhe ato holandeze, thuhet se “Gardiani” i “Dardanëve” pritet të kaloj te Willem II.

 

Mundësia për një kalim tjetër i portierit në pronësi të Manchester Cityt nuk përjashtohet, megjithatë një gjë duket e sigurtë. Ai nuk pritet të qëndrojë te Girona.

 

Aro e kishte humbur vendin e titullarit te skuadra spanjolle pas një lëndimi, derisa Willem II po shihet si skuadra favorite për t’i fituar shërbimet e tij.

 

City është i interesuar ta dërgojë Arijanetin në ndonjë skuadër ku do të luaj rregullisht.

Postime të ngjajshme
Sport

Krasniqi flet për golat e tij me Prishtinën: Shpresoj të vazhdojë në këtë mënyrë

Sport

Barcelona vazhdon shkëlqimin, fitore komode në udhëtim te Osasuna

Sport

Juventusi fiton ndaj Lazios

Sport

Selmani reagon pas rastit të dyshimtë në ndeshje ndaj Prishtinës