Sport

Armend Dallku tregon se në cilat ndeshje Dukagjini është dashur të fitojë më shumë pikë

Armend Dallku me Dukagjinin e tij e ka marrë vetëm fitoren e parë në xhiron e shtatë, por duke e mposhtur nënkampionin Dritën me rezultat 2-1.

‘Hithat’ edhe pse ishin me një lojtar më pak, arritën të fitojnë ndeshjen me golat e Ahmed Januzit dhe Henry Chibueze, duke e bërë të pavlefshëm golin e Almir Ajzerajt.

Dukagjini më herët kishte marr tri barazime dhe tri humbje, por nga njohësit e futbollit ishte cilësuar si skuadra më pafat në këtë fillim kampionati, pasi rastet dhe loja e mirë nuk kishte munguar.

Klubi këtë sezon ka ofruar lojtarë të njohur si Ahmed Januzi, Ergyn Ahmeti, Jean Carioca, Bujar Shabani, Ardin Dallku e Kenan Haxhihamza, dhe pritet të ketë fjalën e saj në këtë elitë.

‘Timoneri’ Armend Dallku në një intervistë për Telegrafin, ka folur për të rejat në klub, ecurinë e vështirë, fitoren e parë, sistemin VAR dhe shumëçka tjetër.

Fillimisht ai u ndal te javët e para dhe rezultatet e jofavorshme që e kapluan Dukagjinin, por duke besuar që puna e bërë do të shpërblehet.

Dallku beson që skuadra e tij do të duhej të kishte pikë më shumë, në bazë të ndeshjeve të zhvilluara, ndërsa veçon ato ku Dukagjini luajti vërtetë mirë.

“Po kemi merituar më shumë pikë në ndeshje me Feronikelin (1-0), Prishtinën (2-1), Ulpianën (0-0), fut këtu edhe Gjilanin (0-0). Besoj që në këto ndeshje kemi merituar më shumë sepse i kemi dominuar kundërshtarët. Me Feronikelin minimumi barazim, me Prishtinën po ashtu, me Ulpianën kemi merituar fitore, ndërsa me Gjilanin thuajse ndeshja ka qenë e barabartë, por ne kemi pasur disa raste thuajse 100 për qind”, ka thënë Dallku për Telegrafin.

Dukagjini luan si mysafir i Llapit të dielën.

Postime të ngjajshme
Sport

Obërtinca jep dorëheqje, Fushë Kosova emëron trajnerin e ri

Sport

Nga Muriqi, Rrahmani, Hysaj dhe Gjimshiti, zbulohen pagat e futbollistëve shqiptarë në Serie A

Sport

Ndeshje tejet interesante zhvillohen në xhiron e 10-të të Ligës së Parë, këto janë delegimet e plota të gjyqtarëve

Sport

Delegohen gjyqtarët për xhiron e 11-të në Superligën e Kosovës