Sport

Armend Dallku: Gjynah që këta djem të trajtohen ashtu, më vjen keq se si u arbitrua ndeshja

Llapi ka fituar Kupën e Kosovës pasi ka mposhtur Dukagjinin pas ekzekutimit të penalltive (4-3)

Koha e rregullt u mbyll me rezultat 0-0, ndërsa pas vazhdimeve skuadrat shënuan nga një gol, që dërguan ndeshjen në penallti, shkruan Gazeta Olle.

Trajneri i Dukagjinit, Armend Dallku, ka vlerësuar se gjyqtari i takimit në ndeshjen e sontme finale kundër Llapit në shumë raste ka anuar kah skuadra llapjane

“Arbitri ishte në shumë raste për Llapin. Kam rezervat e mia. Gjynah që këta djem të trajtohen ashtu. Jemi shumë të zhgënjyer sepse donim t’i bënim dhuratë qytetit të Klinës”, ka thënë Dallku.

“Puna e penaltive është fat. Jam njeriu më i lumtur për djemtë e ekipit tim të cilët treguan se nuk është dallim i madh mes Llapit dhe Dukagjinit. Më vjen keq se si u arbitrua ndeshja”, përfundoi Dallku.

Postime të ngjajshme
Sport

Hoqi dorë nga profesioni për familjen, kush është partnerja e Eriksen që preku zemrat e të gjithëve

Sport

Batatina: Nuk i frikësohemi asnjë kundërshtari, ne jemi Llapi i Fadil Vokrrit

Sport

Skuadra e Ligës së Parë iu jep shkollë atyre të Superligës, nënshkruan me sponsorin e Kosovës dhe bën prezantim fantastik të fanellave

Sport

EKSKLUZUVE: Ilir Avdyli pritet që të transferohet te kjo skuadër