Lajme

Arbërie Nagavci e VV-së tregon nëse do të bëjnë koalicion me PDK-në

Nënkryetarja e Kuvendit nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci deklaroi se mundësia e vetme e VV’së për bashkëpunim është subjekti i Vjosa Osmanit.

Sipas saj, koalicionet në të kaluarën janë bërë për aryse se “subjektet politike me çdo kusht kanë dashur të jenë në pushtet”.

“Ne jemi të bindur që VV jo vetëm që do të jetë fituese e zgjedhjeve por do të jemi dukshëm përpara të tjerëve. Do të kemi një shumicë të konsoliduar”, tha Nagavci për RTV21.

“Në situatën në të cilën jemi, preferencat tona, apo mundësitë që i kemi para vetës është bashkëpunimi eventual me Vjosa Osmanin”, shtoi ajo.

“Për çdo bashkëpunim tjetër, me cilindi subjekt tjetër, përfshirë subjektet që kanë qeverisur nuk i kemi diskutuar asnjëherë dhe unë nuk besoj që kemi nevojë për ta diskutuar”, theksoi Nagavci.

Postime të ngjajshme
Lajme

IKSHPK bënë thirrje për zbatimin e masave kufizuese

Lajme

Bëhet promovimi i librit “Krime serbe në Kosovë”

Lajme

Parashikimi i motit në Kosovë

Lajme

Tri ngjarje të rënda që tronditën Kosovën brenda pak javësh