Sport

Arbëria zhvillon nesër ndeshjen testuese ndaj ekipit shqiptar

Superliga e Kosovës në futboll gjendet në pushim dyjavorë pas ndeshjeve të kombëtareve.

Skuadrat kanë rifilluar përsëri përgatitjet ku po zhvillojnë edhe ndeshje miqësore, shkruan Gazetasheshi.com

Klubi Futbollistik “Arbëria” ka aranzhuar një ndeshje miqësore me skuadrën shqiptari, KS Burreli.

Kjo ndeshje pritet të zhvillohet nesër (10 tetor) në stadiumin “Agron Rama” të Obiliqit me fillim nga ora 15:00

Skuadra e Arbnor Morinës është befasia më e këndshme e këtij stinori duke u pozicionuar në vendin e dytë me tetë pikë të mbledhura.

Postime të ngjajshme
Sport

Këta janë golashënuesit më të mirë pas tetë xhirove në Superligën e Kosovës

Sport

Këtë sezon Ballkani me Dritën po udhëheqin, por ja si dukej tabela e Superligës pas 8 javëve të sezonit të kaluar

Sport

Në mesjavë xhiroja e nëntë, super derbi në Therandë

Sport

Shkëlqeu me 2 gola dhe 1 asist, Berisha merr një notë të madhe për paraqitjen e sotme me Akhmatin