Sport

Arbëria vs. Prishtina, formacionet zyrtare

Ndeshja ndërmjet Arbërisë dhe Prishtinës do ta hapë javën e 20-të të Superligës së Kosovës në futboll. Ky duel do të zhvillohet të premten, prej orës 13:00, në fushën me bari sintetik në Ferizaj, aty ku do t’i luajë ndeshjet si vendas ekipi nga Dobraja në stinorin pranveror, shkruan Gazetasheshi.com.

Arbëria është në kërkim të fitores së parë në pranverë, ndërkohë që Prishtina kërkon ta ruajë pathyeshmërinë prej 13-të ndeshjeve radhazi.

Gazeta “Sheshi” do ju mbajë të informuar minutë pas minute në lidhje me këtë sfidë.

LIVE

Arbëria – Prishtina 13:00

Formacionet zyrtare:

Arbëria:

Prishtina: Haxho, B.Krasniqi, Dellova, Bekteshi, Mici, Boshnjaku, Zyba, E.Krasniqi, Abazi, Shillova. Kryeziu. Kryetrajner: Zekirija Ramadani

Gjyqtarë: Shpëtim Murtezi, Safet Berisha, Hekuran Osmani, Dardan Çaka

Stadiumi i qytetit – Ferizaj

Postime të ngjajshme
Sport

Baseli mposhtet nga St.Gallen, Edon Zhegrova asistues te goli i vetëm

LajmeSport

Robin Krasniqi hap një bunar për të varfërit në Pakistan

Sport

Zekirija Ramadani nuk deklarohet pas ndeshjes, kjo është arsyeja shumë interesante

Sport

Prishtina fiton krejt në fund të takimit, Leonit Abazi përsëri hero