Sport

Arbëria prezanton përforcimim e ri, vjen nga Shqipëria

Gresild Lika do jetë futbollisti më i ri i KF Arbërisë, raporton Gazeta Olle.

23 vjeçari vjen nga Shqipëria, teksa është transferuar te “Stuhia e Kuqe” prej skuadrës së Bylisit nga Kategoria Superiore.

Ai në Dobrajë vije në formë huazimi, për 6 muaj do të djerësijë fanellën kuq e zi.

Pozicioni i tij neutral është ai i sulmuesit të krahut.

Postime të ngjajshme
Sport

Ekskluzive: Fisnik Papuqi bëhet zëvendëstrajner, Besa sjell transferime nga Feronikeli dhe Zvicra

Sport

Ky ishte reagimi i Visar Bekajt pasi Prishtina fitoi Superkupën

Sport

Drita e uron FC Prishtinën për trofeun e Superkupës

Sport

U largua nga Llapi, Bekim Maliqi i bashkohet rivalëve të Superligës