Sport

Arbëria – Fushë Kosova, vjen goli i parë në këtë ballafaqim

Java e shtatë në Ligën e Parë të futbollit mbyllët sot (e diele) me shtatë sfida interesante, tre në Grupin A dhe katër në B, shkruan Sheshi.info

Në Grupin A pritet të zhvillohen përballje interesante e njëra nga to është Trepça – A&N. Ndërkaq në po të njëjtin grup do të ndeshen edhe Istogu – Rahoveci dhe Besa – Drenasi.

Ndërsa në Grupin B sfida më e zjarrët pritet të jetë ajo e derbit lokal në mes Flamurtarit dhe Ramiz Sadiku. Kurse në Shtime, Fushë Kosova e sfidon Arbërinë, Vushtrria e mirëpret Vllazninë e Pozheranit dhe Kika përballet me liderin 2 Korriku.

Këto shtatë ndeshjen zhvillohen nga ora 15:00.

LIVE:

GRUPI A:

TREPÇA 0:0 A&N

ISTOGU 0:0 RAHOVECI

BESA 0:0 DRENASI

GRUPI B:

FLAMURTARI 0:0 RAMIZ SADIKU

ARBËRIA 1:0 FUSHË KOSOVA

VUSHTËRRIA 0:0 VLLAZNIA

KIKA 0:0 (2) KORRIKU

Postime të ngjajshme
Sport

Zhegrova reagon pasi i siguroi fitoren Baselit me supergol në “frymën e fundit”

Sport

Prishtina 1-2 Llapi, golat dhe rastet nga ndeshja e zhvilluar sot në ''Fadil Vokrri''

Sport

Golashënuesit më të mirë pas fazës së parë në Superligë

Sport

Broja bën heroin, sulmuesi shqiptar ia siguron fitoren e parë Southamptonit