Sport

Arbëria dorëzohet para Burrelit të Samuel Nikajt

0-1 në të mirë të mysafirëve nga Shqipëria ka përfunduar takimi i sotëm mes Arbërisë dhe Burrelit, raporton Gazeta Olle.

Takimi i luajtur në “Agron Rama” të Obiliçit i takoi mysafirëve nga Shqipëria të cilët luajtën pak më mirë dhe e deshtën më shumë fitoren.

Arbëria është paraqitur dobët edhe në miqësoret parasezonale e pastaj në ndeshje për pikë ka shkëlqyer kështu që ky barazim nuk është se tregon shumëçka.

Skuadra e Samuel Nikajt ishin të lumtur me rezultatin dhe me padurim po presin fillimin e Ligës së Parë në Shqipëri.

Postime të ngjajshme
Sport

Ballkani realizon edhe golin e dytë ndaj Trepçës ’89

Sport

Trepça '89 - Ballkani: Mbyllet pjesa e parë me këtë rezultat

Sport

Ka gol në ndeshjen, Trepça '89 - Ballkani

Sport

Prishtina - Gjilani: Mbyllet pjesa e parë e përballjes