Sport

Arbëria 0-4 Prishtina: Golat, rastet dhe intervistat nga kjo ndeshje

Sot (e premte) është zhvilluar ndeshja e parë e javës së 20-të në Superligën e Kosovës në futboll, shkruan Zeri.info.

Ndeshja hapëse e kësaj jave u zhvillua sot mes Arbërisë dhe Prishtinës, e cila u fitua bindshëm (0-4) nga kryeqytetasit.

Leonit Abazi shkëlqeu në këtë ndeshje me dy gola, teksa golat tjerë u shënuan nga Leotrim Kryeziu dhe Besnik Krasniqi. ‘Bardhekaltërit’ kështu regjistruan ndeshjen e 14-të radhazi pa humbje në të gjitha garat.

https://www.facebook.com/422008644901733/videos/881543475975197

Pas kësaj fitore, Prishtina tani grumbullon 38 pikë dhe renditet e treta, kurse Arbëria mbetet me 22 pikë dhe renditet e gjashta.

Postime të ngjajshme
Sport

Ja rezultatet komplete në Ligën e Parë

Sport

SUPERLIGA LIVE: Mbyllet pjesa e parë me këtë rezultatë

Sport

Liga e Parë LIVE: Rezultatet momentale

Sport

Liga e Parë LIVE: Onix vs. Vëllaznimi, Ulpiana vs. Ferizaj, Kika vs. Flamurtari