Lajme

Arben Vitia tregon nëse do të kthehet në postin e ministrit të Shëndetësisë pas garës në Prishtinë

Ish-ministri i Shëndetësisë dhe kandidati i LVV-së për kryetar të Prishtinës, Arben Vitia thotë se pavarësisht rezultatit në balotazhin e Prishtinës, ai nuk do të kthehet më në drejtimin e Ministrisë së Shëndetësisë.

Vitia thotë se shëndeti publik ishte më i rëndësishëm për të se gara për Prishtinën.

“Kam vendosur se deri të ulen numrat e infektimeve do të qëndrojë në detyrën e ministrit. Edhe po të kthehesha në kohë do të veproja njëjtë”, tha ai.

Tutje, Vitia tha se pavarësisht rezultatit në Prishtinë, ai nuk do të kthehet në postin e Ministrit të Shëndetësisë.

“Shumë shpejt do ta kuptoni emrin e ministrit të ri të shëndetësisë ”, deklaroi ai në Debat Plus.

Related posts
Lajme

Policja kosovare poston foto duke gjuajtur me armë në poligon

Lajme

Shoferi në Ferizaj nuk e ndal gazin as në zebra, dalin pamjet kur godet këmbësorin dhe ik nga vendi i ngjarjes

Lajme

Borrell reagon pas sanksioneve të SHBA-së ndaj dy serbëve të Kosovës

Lajme

Gjendja e pacientëve me COVID në QKUK dhe spitale

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *