Lajme

Arben Ahmeti tregon për herë të parë për një telefonatë nga Kurti: Më thirri dhe më pyeti…

Gazetari Arben Ahmeti, ka hedhur kritika ndaj kryeministrit Albin Kurti, për të cilin thotë se po shkon në dialog me Serbinë, përkundër premtimeve të dhëna kohë më parë rreth kushteve që duhet të vendosen para se ndodhë një gjë e tillë.

Ahmeti thotë se kur Kurti ishte në opozitë e kishte telefonuar atë, duke i thënë se a është e vërtetë që po krijohet një fusnotë në negociata të Brukselit.

“Në opozitë ka qenë kur më ka thirrë në telefon dhe më ka thënë se a është e vërtetë që po formohet një fusnotë në negociata me Serbinë. Kur i kam thënë që po, më ka thënë që qenka temë e mirë për të dalur me protestu. Tash i ka harru të gjitha këto”, ka thënë ndër të tjera Ahmeti në Politiko.

Postime të ngjajshme
Lajme

Shqiptarja 20-vjeçare në Gjermani e zhdukur qe pesë ditë, familjarët: Babai i saj me kancer nuk do mund t’i mbijetojë këtij lajmi

Lajme

KEDS njofton për zonat që do të mbesin pa rrymë

Lajme

Krejt çka i tha Shaip Kamberi sot Vuçiqit në Kuvendin e Serbisë

Lajme

Policia jep detaje për aksidentin që ndodhi tek rruga ‘B’