Sport

Antonio Conte po e merr drejtimin e gjigantit Evropian

Tottenham Hotspur është në bisedime të avansuara me Antonio Conte dhe Fabio Paratici.

Kuptohet që Spurs e kanë bërë ish-trajnerin e Inter Milan dhe Chelsea kandidatin kryesor për të zëvendësuar Jose Mourinho. Dhe ata janë të etur të sjellin edhe ish-drejtorin sportiv të Juventusit, Paratici.

Mourinho u largua nga klubi verior i Londrës në Prill dhe ata kanë kërkuar një zëvendësim që nga ajo kohë.

Conte u largua nga Interi muajin e kaluar pasi drejtoi ekipin e Interit drejt një titulli të Serie A pas 11 viteve. Italiani gjithashtu ka fituar më parë Premier League me Chelsea dhe Serie A me Juventus gjatë një karriere të shkëlqyeshme menaxheriale.

Lajmin tashmë e ka konfirmuar edhe Fabrizio Romano.

Postime të ngjajshme
Sport

Prishtina testohet për COVID-19, e merr një lajm të mirë para finales së nesërme

Sport

Momenti kur bashkëlojtarët ia prishin gjumin Messit për ta uruar për ditëlindje

Sport

Ndryshohet orari i ndeshjes së Dritës, ja kur luan me Deçiqin

Sport

Kodraliu largohet nga KEK-u