Sport

Anglia vazhdon me formën e mirë, fiton me rezultat bindës ndaj Hungarisë

Kombëtarja e Anglisë ka regjistruar fitoren e katërt radhazi në kualifikimet për Botërorin “Katar 2022”, shkruan Zeri.info.

Në ndeshjen e rrethit të katërt në Grupin I, “Tre Luanët” shënuan fitore bindëse në udhëtim te Hungaria.

Ndeshja u mbyll me rezultatin 0-4, teksa golat u shënuan nga Raheem Sterling, Harry Kane, Harry Maguire dhe Declan Rice.

Anglia tani ka 12 pikë dhe është lidere e grupit, teksa Hungaria renditet e treta me shtatë pikë.

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

LajmeSport

Momenti kur Florian Marku shpallet kampion

LajmeSport

FLORIAN MARKU TRIUMFON PËRBALLË BOKSIERIT UKRAINAS NË LONDËR

LajmeSport

Mbyllet rundi i pestë në ndeshjen Marku – Prodan, këto janë disa nga lëvizjet e menqura të boksierit shqiptar