Sport

Anglia shpall listën e lojtarëve për ndeshjen me Shqipërinë

Gareth Southgate ka publikuar listën e plotë të futbollistëve të ftuar të Anglisë për ndeshjet e ardhshme kualifikuese kundër Kombëtares së Shqipërisë dhe San Marinos në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës.

Anglia më 12 nëntor luan ndaj Shqipërisë në shtëpi, ndërsa tre ditë më vonë më 15 nëntor udhëton drejt San Marinos, shkruan Gazeta Olle.

Tre Luanët kanë nevojë për vetëm një pikë për të siguruar kualifikimin për Kupën e Botës “Katar 2022”.

Përzgjedhësi anglez Gareth Southgate tashmë ka publikuar listën e 25 futbollistëve të ftuar për këto ndeshje.

Deri më tani në Grupin I, Tre Luanët kanë fituar gjashtë takime, barazuar dy dhe ende nuk kanë humbur dhe prijnë grupin me 20 pikë, ndërsa pas tyre vjen Polonia e dyta me 17 pikë dhe Shqipëria e treta me 15 sosh.

https://www.englandfootball.com/articles/2021/Nov/04/england-squad-announcement-november-fixtures-20211104

Postime të ngjajshme
Sport

17 futbollistë rezultojnë pozitiv me Covid, skuadra portugeze futet në fushë me nëntë lojtarë

Sport

Mbyllet pa gola pjesa e parë mes Villarreal dhe Barcelonës, por Depay humbet një shans të artë

Sport

Formacionet zyrtare: Villarreal - Barcelona

Sport

Vushtrria kampion vjeshtor në prag të 100 vjetorit të klubit, ja si e festuan fitoren e sotme