Sport

Anglia pritet të luajë ndaj Shqipërisë me një mungesë të madhe

Kombëtarja e Anglisë do të përballet me një mungesë të madhe në ndeshjen kundër Shqipërisë.

Anglia dhe Shqipëria do të takohen në ‘Wembley’ më 12 nëntor në takimin e vlefshëm për kualifikimet e Kupës së Botës ‘Katar 2022’.

Luke Shaw, mbrojtësi i krahut ka pësuar një lëndim në ndeshjen derbi të Manchester Unitedit kundër Manchester Cityt.

Kjo është bërë e ditur nga vetë klubi anglez përmes një njoftimi në faqen zyrtare.

Ai do t’u nënshtrohet të tjera analizave për të përcaktuar shkallën e dëmtimit dhe me shumë gjasa do të mungojë ndaj Shqipërisë.

Related posts
Sport

Granit Begolli afër marrëveshjes me skuadrën e madhe kosovare

Sport

Këto janë 12 skuadrat që tanimë kanë siguruar kualifikimin nga grupet e Ligës së Kampionëve

Sport

PAMJET: “Shpërthen” stadiumi San Siro, shënohet goli i parë në ndeshjen Milan-Liverpool

Sport

Kroos me gol spektakolar zhbllokon shifrat në ndeshjen Real Madrid – Inter

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *